Kako navdušiti za branje in znanje?

Ob začetku nacionalnega meseca skupnega branja in mednarodnem dnevu pismenosti še enkrat opozarjamo na oddajo Studio ob 17h, ki jo pripravlja  novinar Aleksander Čobec iz uredništva za kulturo RTV Slovenija. Na mednarodni dan pismenosti in ob začetku nacionalnega meseca skupnega branja bo v neposrednem prenosu iz Cankarjevega doma, kjer bo potekal nacionalni medresorski posvet na področju bralne kulture in bralne pismenosti Branje kot vrednota? skupaj z gosti, direktorico Javne agencije za knjigo Renato Zamida, dr. Gajo Kos, knjižno urednico in kritičarko, dr. Sašem Dolencem, komunikatorjem znanosti 2019, in dr. Bernardom Nežmahom, novinarjem in publicistom, spregovoril o dobrih zgodbah in knjigah, o razvoju poglobljenega mišljenja ter prenosu znanja, ki ga omogočajo, ter o vprašanju, ali dobre knjige najdejo pot do bralcev in kakšno mesto jim dajejo mediji.

Na Prvem, Studio ob 17h, 8. september 2020.