Gradiva s posvetov

2023

dr. Samo Kreft: Pisanje poljudnoznanstvenih besedil in družbena angažiranost – je to dvoje združljivo?
dr. Kozma Ahačič: Branje neleposlovnih besedil in sodobni jezikovni pripomočki
dr. Samo Rugelj: Izbiranje in izdajanje knjig: med vizijo, iluzijo in realnostjo
mag. Emica Antončič: Ne(prepo)znana poljudna znanost
dr. Ana Slavec: Statistična pismenost
mag. Marija Nabernik: Ilustriranje strokovnih besedil
dr. Gregor Torkar: Izsledki in priporočila projekta za kakovost slovenskih učbenikov
Rok Omahen: Prispevki na spletni strani MMC RTV Slovenija
mag. Darja Lavrenčič Vrabec: Kako rastejo in zorijo (poučne) zlate hruške?

2021

Radi bi Vas povabili k poslušanju radijske oddaje Ars humana, v kateri so predvajali plenarno predavanje dr. Ane Vogrinčič Čepič z naslovom Zapeljevanje v branje: o pogovarjanju, poučevanju in novodobnih bralnih formatih. Predavanje je 8. septembra v Cankarjevem domu vpeljalo letošnjo edicijo Nacionalnega mesec skupnega branja.

EuRead, evropska kampanja Evropa bere (EuReads)

Z Nacionalnim mesecem skupnega branja 2019 se je Slovenija priključila pobudi konzorcija EuRead.

Gradiva: Nacionalni posvet Beremo skupaj, 10. 9. 2018, Cankarjev dom

Dragica Haramija – Družinska pismenost v otrokovem predšolskem obdobju
Estera Mozina – Družinska pismenost in starši iz manj spodbudnega okolja
Irena Senčar – Hrastnik – Branju prijazna občina